Стиль незламності

Бліц-розмова з дизайнерами українських брендів JJSQUEE та КОБЗАРТ

Дизайнерка та засновниця бренду JJSQUEE Ястреб Валерія

 

Авторка: Тетяна Білик

Фотографині: Марічка Нагорна, Дарина Степаник

Як змінилася місія чи філософія Вашого бренду після початку повномасштабного вторгнення?

Після повномасштабного вторгнення ми майже повністю змінили філософію бренду. На початку заснування JUSQUEE дизайни одягу та прикрас були іншими: барвисті тканини, осяйне каміння, стрази, творчість з головною місією створювати яскравий одяг, акцентований сучасною естетикою.

Фундамент залишився, але тепер наш бренд не лише про гарні речі, а й про переосмислення українського стилю, використання традиційних українських символів, орнаментів, мотивів та технік. Це створює зв’язок між минулим і теперішнім. Через бренд ми допомагаємо людям розуміти й цінувати українську ідентичність.

Чи вплинула війна на дизайн Вашої айдентики або колекцій? Якщо так, як саме?

Ми заснували JJSQUEE за 2 місяці до початку повномасштабного вторгнення. Десятки людей за кордоном та на безпечніших територіях в Україні у перший же тиждень почали підтримувати нас. І відтоді попит зростає. Прихильники моди розуміють, що репрезентація українського продукту та культури зараз є надважливою. 

Чи виникла необхідність змінити або адаптувати бізнес-модель Вашого бренду? Яким чином, якщо так?

Нам вдалося зберегти нашу бізнес-модель з мінімальними змінами.

Які труднощі в логістиці чи виробництві стали найбільшими викликами для Вас?

Для нас, як і для багатьох бізнесів, війна стала викликом, який ми подолали. Працювати та досягати успіху під час таких випробувань – це спосіб продемонструвати власну силу.  Головними з викликів можна назвати поступову відсутність матеріалів для роботи. Ми апсайклінг-бренд, основою якого є переробка та кастомізація речей. Тож пошук сировини деякий час був майже неможливим. Відсутність постачальників фурнітури, які виїхали чи тимчасово зачинились, логістика, що працювала лише локально, та ще безліч факторів, які досить сильно впливали. Але ми не здались! 

Чи зросла зацікавленість Вашою продукцією серед міжнародної аудиторії?

Так, близько 30% клієнтів – міжнародна аудиторія. Світ дедалі більше звертає увагу на збереження культурної спадщини різних народів. Українські бренди, що використовують традиційні мотиви, представляють автентичну культуру, яка є унікальною та цікавою для міжнародної аудиторії.

Чи підтримував Ваш бренд волонтерські ініціативи або армію? Якщо так, як саме?

Так. Трохи раніше я робила збори коштів на автівки, дрони чи інші запити від військових, де значні суми донатів були від бренду. Наразі збори не відкриваю, а виділяю близько 10% від прибутку на запити хлопців, які кожного дня виборюють нашу свободу.

Що мотивує Вас продовжувати працювати та розвивати бренд під час війни?

Продовжувати працювати зараз – це заявляти, що Україна сильна та незламна. Кожна нова колекція – нагадування світові про стійкість українського народу, здатного творити навіть в умовах війни, можливість говорити в міжнародному просторі про відродження української культури. Це все і є нашою головною мотивацією.

Як, на Вашу думку, змінив український споживач свої пріоритети та вподобання у виборі брендів?

Українці дуже підтримують рідні бренди. Екологічність та стійкість, якість, унікальний дизайн та етичність – ті переваги, на які звертають увагу споживачі й ті потреби, які бренди змогли закрити.

Дизайнерки та засновниці бренду КОБЗАРТ Валерія Сергієнко та Анна Кобзар

Як змінилася місія чи філософія Вашого бренду після початку повномасштабного вторгнення?

Бренд КОБЗАРТ народився на другий рік повномасштабної війни, в липні 2023 року, тому місія й філософія формувались під її безпосереднім впливом та загалом є спробою рефлексії всіх новин і подій. Так дизайнерка Анна Кобзар через колекції передає дух і енергію сьогодення, створюючи одяг для сміливих і незалежних людей, які розуміють потужність ідей та їхню можливість змінювати світ. Ми віримо, що одяг – це не лише щось матеріальне, а й складна система символів, яка є уособленням настрою та цінностей, важливих для нас у сучасному світі.

Чи вплинула війна на айдентику або колекції? Якщо так, як саме?

Сутність сучасного українського стилю – це гасло, яке КОБЗАРТ обрав за свій вектор, тому кожна колекція так чи інакше в контексті війни. Перша колекція “Пташка” за однойменним віршем Павла Вишибаби символізує наше прагнення бути вільними та незалежними. Для створення  колекції “Д.У.Х.” обрали український етнічний одяг, змінений на сучасний лад. Колекція прикрас “Булава” в колаборації з брендом “Катря” стала метафоричним уособленням сили, що рухає нас до перемоги. І звісно ж, остання колекція “Опір”, у якій все просякнуто українським контекстом (а живемо ми зараз, на жаль, саме в контексті війни).

Як змінився попит на Вашу продукцію в Україні та за кордоном під час війни?

Ми не маємо досвіду роботи в нормальному, мирному, режимі, але на попит не скаржимось, українці прекрасні! Навіть під час війни є потреба у красі, ідеї та історії. Особливо можна виокремити наш бестселер – шапку-папаху. Її замовляли навіть влітку! Гадаємо, люди глибше занурюються в історію нашої батьківщини й наслідують приклад Павла Скоропадського та Симона Петлюри – прихильників папахи.

Чи виникла необхідність змінити або адаптувати бізнес-модель бренду? Яким чином?

Кожен день – адаптація! Великі проблеми бувають з термінами постачання матеріалів і роботою виробництва через тривоги й відключення світла, кількість майстрів катастрофічно недостатня. Але загалом ми так і починали, тому дуже чекаємо на час, коли нарешті базові питання виробництва не будуть нашим найбільшим головним болем і ми зможемо витрачати цю енергію на креатив і продукт. 

 

Чи зросла зацікавленість Вашою продукцією серед міжнародної аудиторії?


Ми поки маленький бренд, який навіть не намагається виходити на міжнародний ринок, але тішить, що все-таки за кордоном нас помічають. Переважно це українці, що переїхали до інших країн. Вони особливо щиро відгукуються про наші речі – для них це можливість відчути та одягнути рідне. Або ж аудиторія зі Східної Європи. Але очевидно, що наразі це рідкісні випадки.

 

Чи підтримував Ваш бренд волонтерські ініціативи або армію? Якщо так, то як саме?


Ми постійно взаємодіємо зі зборами на умовах, де наш товар є лотом за донат. Задля підтримки волонтерських ініціатив навіть створили окрему майку “Гривня”. Тому, якщо маєте запит на подібні колаборації, ми завжди відкриті до співпраці.

Які несподівані можливості чи партнерства виникли під час цього періоду?

У нас відбулась чарівна колаборація з брендом “Катря”, і, як наслідок цієї співпраці, з’явилась колекція срібних прикрас “Булава”, гаслом якої став вислів “Сила у ніжності”. Саме нашу моносережку “Булава” Alyona Alyona одягла на презентацію пісні “Тато” для ХітFM.
Загалом, завдяки підтримці артистів та інфлюенсерів, які стали прихильниками нашого бренду та ділились ним зі своєю аудиторією, у нас з’явилась можливість розповісти про себе. Це круто, що українські бізнеси мають таку підтримку!

Що мотивує Вас продовжувати працювати та розвивати бренд під час війни?

Розуміння того, що лише ми й ніхто інший можемо та маємо працювати, щоб змінювати цей світ, щоб закохувати в нього, щоб розвивати Україну, українців і себе! 

Як, на Вашу думку, український споживач змінив свої пріоритети та уподобання у виборі брендів?

Думаю, він почав дуже цінувати український продукт і вперше за довгий час усвідомив, що рідні бренди роблять свою справу не менш якісно, ніж закордонні. Кількість успішних українських брендів тому доказ! 

 

Нехай українське мистецтво й слово шириться — поділися з тими, кому це близьке:

Facebook
Threads
Pinterest
Telegram

Вам також може бути цікаво:

Брендовано Україною

Продюсерка: Софія Михальчишина Стилістка: Катерина Піхно Фотографиня: Яна Дерев’янко Модель: Хімченко Валерія Візажистка: Коновалова Олександра Образи, які розповідають більше, ніж слова, втілюючи дух нашого часу.

Read More »

Ми в соцмережах: