Поціновувачі книг та читання люблять їх, безумовно, за зміст. Але ж як ми любимо й красиві обкладинки, правда ж? Поспілкувались із консультантами книгарні "Є" та запитали їх, що важливіше: зміст чи обгортка? Про це - у нашій статті. Запрошуємо й вас до дискусії!
Які обкладинки найчастіше привертають увагу читачів, які ще не знають, що хочуть купити?
Красиві та естетичні, це однозначно. Найчастіше погляд випадкового покупця, який не має конкретної цілі, зупиняється на естетичних, візуально приємних обкладинках. Це зачасту мінімалістичні дизайни з витриманою кольоровою палітрою, які створюють відчуття “смаку” та сучасності. Такі обкладинки виглядають стильно й часто асоціюються з якісним контентом.
Скажіть, чи часто бачите, що люди купують книжки «під інтер’єр» або для гарного фото в соцмережі?
Так, є таке явище. Але, на щастя, поціновувачів змісту все більше. Хоча ніщо не заважає поєднувати одне з іншим – книжка може мати чудовий зміст, і одночасно прекрасно вписуватись в інтер’єр та у ваші фото.
Що, на вашу думку, торкає читача при першому візуальному контакті з книгою? Шрифт, кольори, палітурка?
Безумовно, це колір. Кольорова гама книги в цілому, і зображення, звісно ж. Те, що на ній зображено, має бути привабливим, викликати цікавість та частково передавати зміст, мабуть. Шрифт не такий важливий, але коли надпис важко прочитати – це також віднімає “балів”. Тому краще, коли все гармонує у комплексі. А ще зараз дуже модно, коли книга має цікавий зріз – це привертає увагу та виділяє її на вашій книжковій поличці.
Чи є книжка, яку ви ніколи б не купили через дизайн, хоч знаєте, що вона сильна?
Так, я б виділила кілька таких книг. Найперша – це “Уроки хімії” Бонні Гарвус. Там дуже сильний зміст, про фемінізм, наукові дослідження, але обкладинка – ну просто не викликає емоцій, щоб її придбати. Від слова “зовсім”. І ще кілька книг, що візуально абсолютно мені не дуже, хоча зміст там чудовий, і моя колега зі мною може посперечатись.
Як ви думаєте, чи зникає роль обкладинки в добу електронних книжок?
Думаю, навпаки, роль обкладинки стає все більш значущою, адже паперові книги зараз переживають епоху відродження. Люди хочуть торкатись книги, вдихати запах типографії, тримати її в руках. Електронні книги не можуть заповнити такі потреби. Знову ж-таки, момент колекціонування – багато хто наповнює свою домашню бібліотеку, мати красиві і потрібні книги, що перейдуть у спадок дітям. Тішить, що таких книг стає все більше.

Чи важливе для вас співвідношення естетики обкладинки та глибини тексту?
Так, як на мене, зараз усе важить: і обкладинка, і зміст. Навіть найестетичніший зовнішній вигляд не додасть вартісності книзі, якщо вона ні про що. І навпаки – поганий дизайн може зіпсувати навіть найцікавішу книгу. Тішить, що видавництва зараз створюють естетичні, красиві видання, які приємно не лише читати, а й просто тримати у руках, споглядати їх на своїх книжкових полицях.
